Qeveria miraton përdorimin e thuajse 5 miliard lekëve nga fondi i rindërtimit

Nga Exit News
Qeveria miraton përdorimin e thuajse 5 miliard lekëve nga fondi i rindërtimit

Qeveria ka miratuar përdorimin e thuajse 5 miliard lekëve nga fondi i rindërtimit të planifikuar në buxhetin e vitit 2020.

Paratë do të përdoren për riparimin e banesave për ata të cilët përfitojnë nga grantet e rikonstruksionit dhe nuk kanë nevojë për ndërtimin e banesës nga e para.

4 852 410 743 (katër miliardë e tetëqind e pesëdhjetë e dy milionë e katërqind e dhjetë mijë e shtatëqind e dyzet e tre) lekë do të shkojnë për Bashkitë Tiranë, Durrës, Lezhë, Krujë dhe Kavajë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>