Qeveria planifikon rimbursimin e çmimit të energjisë për familjet dhe bisneset e vogla

Nga Exit News
Qeveria planifikon rimbursimin e çmimit të energjisë për familjet dhe bisneset e vogla

Qeveria po planifikon të rimbursojë qytetarët dhe bizneset e vogla për rritjen e çmimit të energjisë. Kështu u shpreh Zëvëndeëskryeministri Arben Ahmetaj, pas mbledhjes së qeverisë të mërkurën.

“Paketa specifike do të lancohet nga kryeministri në ditët që vijnë, [..] që do të jetë mbështetëse për familjarët dhe sipërmarrjen e vogël”, u shpreh Ahmetaj.

Rama paralajmëroi të dielën një “krizë të jashtëzakonshme”, si ajo e tërmetit dhe e pandemisë, për shkak të rritjes së pritshme “marramendëse” të çmimeve të energjisë, që do të ndodhë gjatë një “dimri të tmerrshëm”.

Më shumë për këtë mund të lexoni këtu.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>