Qeveria planifikon rimbursimin e çmimit të energjisë për familjet dhe bisneset e vogla

Nga Exit News
Qeveria planifikon rimbursimin e çmimit të energjisë për familjet dhe bisneset e vogla

Qeveria po planifikon të rimbursojë qytetarët dhe bizneset e vogla për rritjen e çmimit të energjisë. Kështu u shpreh Zëvëndeëskryeministri Arben Ahmetaj, pas mbledhjes së qeverisë të mërkurën.

“Paketa specifike do të lancohet nga kryeministri në ditët që vijnë, [..] që do të jetë mbështetëse për familjarët dhe sipërmarrjen e vogël”, u shpreh Ahmetaj.

Rama paralajmëroi të dielën një “krizë të jashtëzakonshme”, si ajo e tërmetit dhe e pandemisë, për shkak të rritjes së pritshme “marramendëse” të çmimeve të energjisë, që do të ndodhë gjatë një “dimri të tmerrshëm”.

Më shumë për këtë mund të lexoni këtu.

 

Lajme te ngjashme