QSUT: Janë shtruar 6 nxënës, janë jashtë rrezikut për jetën

Nga Exit News
QSUT: Janë shtruar 6 nxënës, janë jashtë rrezikut për jetën

QSUT njoftoi se në spital janë shtruar 6 nxënës prej rrjedhjes së gazit në një shkollë në zonën e Don Boskos.

Në njoftim për mediat, QSUT shkruan se nxënësit janë jashtë rrezikut për jetën.

Paraditen e sotme, pranë Urgjencës së Sëmundjeve të Brendshme janë paraqitur me ambulancë 3 pacientë të ekspozuar nga gaze, të moshës rreth 15 vjeç.
Tre pacientë të moshës 12-14 vjeç intosikuar janë paraqitur me ambulancë pranë Urgjencës Pediatrike.”

QSUT shton se ata janë të shtruar në spital dhe po monitorohen.

Mëngjesin e së mërkurës, një shkollë në zonën e Don Boskos ka patur rrjedhje gazi në sistemin e ngrohjes.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>