Qytetarët në Kosovë do të zgjedhin vetë llojin e vaksinës që do të marrin kundër COVID-19

Nga Exit News
Qytetarët në Kosovë do të zgjedhin vetë llojin e vaksinës që do të marrin kundër COVID-19

Qytetarët në Kosovë mund të zgjedhin se cilën vaksinë të marrin kundër COVID-19 duke filluar nga java e ardhshme, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Kosova aktualisht përdor vaksina të kompanive Pfizer dhe AstraZeneca.

Në Kosovë mund të vaksinohen të gjithë personat mbi 40 vjeç ndërsa kategori të veçanta përfshijnë

Personat me sëmundje kronike, punonjësit në shërbimet kritike, zyrtarët publikë dhe gazetarët

Në Kosovë ka 149 persona të infektuar me COVID-19.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>