Rakaçolli: maska të mbron 70 % nga infektimi me Covid-19

Nga Exit News
Rakaçolli: maska të mbron 70 % nga infektimi me Covid-19

Përdorimi i maskave dhe ruajtja e distancës sociale dy mbrojnë nga infektimi me koronavirus.

“Maska mbron mbi 70% dhe jo vetëm maska kirurgjikale, ose maska mjekësore. Nuk po them për atë maskën e thjeshtë kirurgjikale, pa thënë për ato maskat që janë në një nivel më të lartë mbrojtës, por edhe një barrierë”, tha zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakaçolli, në një intervistë për Klan Tv.

Ajo tha se “në të gjitha protokollet, maska është e detyrueshme” në çdo ambjent të mbyllur.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme