Rama: 25 mijë punonjës ende pa ‘pagë lufte’. Pas 5 qershorit gjobiten punëdhënësit

Rama: 25 mijë punonjës ende pa ‘pagë lufte’. Pas 5 qershorit gjobiten punëdhënësit

Kryeministri Edi Rama paralajmëron bizneset që nuk aplikojnë për pagesën 40 mijë lekë për punonjësit e tyre se do të gjobiten.

“Sipas llogarive të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve janë edhe afro 25 mijë punonjës që duhet të paguajmë, prandaj u kujtoj punëdhënësve që s’kanë aplikuar ende se afati për ta skadon të premten, 5 qershor, në mesnatë.” – shkruan Rama.

Në skadim të afatit, bizneset që nuk kanë aplikuar do të gjobiten dhe punonjësit e tyre do të marrin automatikisht pagesën prej 40 mijë lekësh.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>