Rama: Vaksinat i morëm se jam unë kryeministër

Nga Exit News
Rama: Vaksinat i morëm se jam unë kryeministër

Kryeministri Edi Rama deklaroi se një nga arsyet pse Shqipëria nis vaksinimin sot është për faktin se ai është kryeministër.

Në një konferencë për shtyp të hënën, Rama u shpreh:

Dhe vendet e tjera kanë kërkuat konfidencialitet. Kërkojnë konfidencialitet, pse? Për një arsye shumë të thjeshtë, se këto që e bën për Shqipërinë nuk do që tre apo katër, dhjetë vende të tjera ti thonë bëje dhe për ne. Pse e bën për Shqipërinë? S’më takon mua t’ua them, por një nga arsyet është se keni Edi Ramën kryeministër”

Rama njoftoi sot nisjen e vaksinimit kundër Covid-19, ku të parët do të vaksinohen mjekët dhe infermierët.

Ai pohoi se dozat e para kanë ardhur nga një vend i BE, emrin e të cilit nuk e bëri public.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme