Rama dhe Ruçi takim në Kryesinë e Kuvendit pas dorëheqjes së Lleshajt

Nga Exit News
Rama dhe Ruçi takim në Kryesinë e Kuvendit pas dorëheqjes së Lleshajt

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi po zhvillojnë një takim në kryesinë e Kuvendit.

Mendohet se në takim kryeministri po konsultohet me kryeparlamentarin në lidhje me lëvizje të mundshme brenda kabinetit ministror, pas dorëheqjes së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Dorëheqja e ministrit erdhi pas dy ditësh protesta të organizuara pas vrasjes së 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një polic i njësisë “Shqiponja”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme