Rama i kujton PD dhe LSI se ndryshimet kushtetuese do miratohen pavarësisht refuzimit të tyre

Nga Exit News
Rama i kujton PD dhe LSI se ndryshimet kushtetuese do miratohen pavarësisht refuzimit të tyre

Kryeministri Edi Rama akuzon opozitën jashtëparlamentare se me refuzimin e diskutimit për ndryshimet kushtetuese tregon se nuk pranon realitetin.

Në një shënim në Twitter, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, Rama thekson se ndryshimet do të votohen në 30 korrik, ashtu si janë miratuar në Këshillin e Legjislacionit në Kuvend, pavarësisht dëshirës së Partisë Demokratike apo LSI-së.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>