Rama i kujton PD dhe LSI se ndryshimet kushtetuese do miratohen pavarësisht refuzimit të tyre

Nga Exit News
Rama i kujton PD dhe LSI se ndryshimet kushtetuese do miratohen pavarësisht refuzimit të tyre

Kryeministri Edi Rama akuzon opozitën jashtëparlamentare se me refuzimin e diskutimit për ndryshimet kushtetuese tregon se nuk pranon realitetin.

Në një shënim në Twitter, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, Rama thekson se ndryshimet do të votohen në 30 korrik, ashtu si janë miratuar në Këshillin e Legjislacionit në Kuvend, pavarësisht dëshirës së Partisë Demokratike apo LSI-së.

1 koment

  1. arseni 24 Korrik, 2020 në 9:32 am

    Po per cfare mblidhen kur Rama e ka ndare mendjen . Thjesht do izoloje Shqiperine, dhe prishi marreveshjen e 5 qershorit. Le te merret me nderkombetaret se ky popull ka mbaruar se ekzistuari.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme