Rama i nderuar për miqësinë me Erdoganin

Nga Exit News
Rama i nderuar për miqësinë me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama pohoi se ndjehet i nderuar për miqësinë me Presidentit turk Erdoganin, sonte, në emisionin Opinion, në Tv Klan.

“Është nder i madh të jesh në sedijen e pasme dhe të kesh shofer presidentin e Turqisë, nuk isha në karrocieri po isha në sedijen e pasme dhe presidenti më nderoi mua si mik dhe si kryeministri Shqipërisë”, ju përgjigjë Rama pyetjes mbi marrëdhënien e tij me Presidentin turk Erdogan.

Rama gjtihmonë ka folur për miqësinë personale me Presidentin Erdogan. Madje ne jemi i vetmi vend në Evropë që kemi një memorial në nderim të viktimave të grushtit të dështuar të shtetit në Turqi (15 korrik 2016).

2 komente

  1. Kujtim 10 Shtator, 2020 në 10:34 pm

    Po si ka mundesi te jete ky mik me Erdoganin? Ky jua ka nxire jeten kompanive turke ne Shqiperi, jane gati ne faliment. Kane investuar qindra miliona euro dhe ky po i falimenton.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme