Rama ironizon Bashën: Vazhdon të infektojë me krenari ndjekësit e tij

Nga Exit News
Rama ironizon Bashën: Vazhdon të infektojë me krenari ndjekësit e tij

Kryeministri Rama ka rionizuar, më anë të një postimi në rrjetin Facebook, takimet elektorale të kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Ndërkohë që fle në këtë ditë shiu, Lulëzim Basha del në tv me një video të xhiruar në ditë me diell, ku siç shihet vazhdon të infektojë me krenari ndjekësit e tij,” shkruan Rama.

Ne do të vazhdojmë vaksinimin dhe distancimin, vijoi ai, sepse “shëndeti i shqiptarëve është mbi gjithçka.”

Rama u shpreh se këto masa do të na nxjerrin fitues si popull e si shtet, ndërsa humbësve do t’u ngelet turpi i infektimeve.

 

 

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme