Rama jep leje për ndërtimin e një pallati 14 kate tek Parku i Liqenit

Nga Exit News
Rama jep leje për ndërtimin e një pallati 14 kate tek Parku i Liqenit

Kryeministri Edi Rama ka miratuar në Këshillin Kombëtar të Territorit dhënien e lejes për ndërtimin e një kulle në zonën e Parkut të Madh të Liqenit Artificial të Tiranës.

Godina do të ndërtohet 14 kate mbi tokë dhe tre të tjera nëntokë, në rrugën e Elbasanit ku më parë ka qënë biznesi “Lion Park”.

Vendimi për dhënien e lejeës është marrë në 23 tetor të 2019-ës.

Leja i është dhënë shoqërisë “Lion Construction” sh.p.k pas kërkesës së ksaj të fundit për të ndërtuar.

WhatsApp Image at

WhatsApp Image at

WhatsApp Image at

WhatsApp Image at

WhatsApp Image at

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>