Rama: Lista e të dhënave të publikuara nuk është plotësisht e jona, është manipuluar

Nga Exit News
Rama: Lista e të dhënave të publikuara nuk është plotësisht e jona, është manipuluar

Kryeministri Edi Rama pranoi të martën në Euronews se lista e të dhënave e publikuar në media është e Partisë Socialiste, por është modifikuar.

“Çfarë ka dalë është një përzieje e informacioneve që ne kemi disponuar, por që nuk janë të reja, janë të vjetra dhe e informacioneve që janë hedhur aty, dhe ka një arsye se ata që kanë përhapur informacionet në media nuk i përgjigjen organeve ë hetimit për të dorëzuar bazën e të dhënave”, tha Rama.

Rama tha në një intervistë me Ilva Taren se PS nuk përdor kartat e ID.

Kryeministri përsëriti sërish deklaratën e tij se numri i ID nuk është i rëndësishëm.

Rama u shpreh se sistemin e patronazhimit e përdorin dhe parti të tjera ndërkombëtare. Ai deklaroi se sot, të martën, ai ka parë një listë të tillë të cilën e zotëron PD, të publikuar në Report Tv.

Rama theksoi se PD kishte dhe numra ID në këto të dhëna, ndërsa PS jo.

I pyetur nga gazetarja i komentoi sërish ftesën e tij për kreun e PD Lulzim Basha për bashkëpunim. Rama u shpreh se bëhet fjalë për një bashkëpunim sikurse kanë vendet e tjera europiane. Rama ripërsëriti se Basha nuk është drejtuesi i vërtetë i opozitës.

Rama u shpreh se ftesën ndaj Bashës e bën pasi ndihet i sigurt që PS do të fitojë më 25 prill.

Kreu i PS deklaroi se po përpiqet të japë idenë se pas zgjedhjeve ai do të japë një frymë bashkëpunimi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>