Rama: Opozita e ka përmirësuar sjelljen, kur nuk ka kamera politikanët sillen ndryshe

Nga Exit News
Rama: Opozita e ka përmirësuar sjelljen, kur nuk ka kamera politikanët sillen ndryshe Këshilli i Sigurisë Kombëtare me videokomunikim për shkak të epidemisë së koronavirusit, 25 mars 2020.

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga komentatori politik Arjan Vasjari në emisionin Real Story për të vlerësuar sjelljen e opozitës gjatë kësaj krize dhe nëse ai shikonte hapësira komunikimi dhe bashkëpunimi me të.

Kyreministri tha se opozita “ka një përmirësim në sjellje”. Ai e vlerësoi sjelljen e opozitës në fillimet e krizës së koronavirusit si “skandaloze dhe jashtë çdo lloj standardi”. Ai ka uruar që “ky përmirësim në sjelljen e opozitës të vazhdojë” edhe në të ardhmen.

Më tej, Rama la të nënkuptohet se politikanët sillen ndryshe jashtë kamerave kur nuk i shohin njerëzit.

Duke ju referuar mbledhjes së djeshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ku mori pjesë me ftesë të Presidentit Meta edhe Zoti Basha, ndonëse ai nuk është anëtar i këtij këshilli, Rama është shprehur se në mbledhje mes të treve ka patur një shkëmbim pikëpamjesh në mënyrë shumë të civilizuar.

Duke reflektuar mbi këtë civilitet, Rama u shpreh:

“Sa kam menduar gjynah që kur nuk ka kamera dhe nuk ka popull që ndjek aftësia për të qënë i civilizuar është kaq evidente. Sikur të ishte komunikimi publik si ajo mbledhje, Shqipëria do ishte nga pikëpamja e civilizimit politik një vend që s’do ti kishte zilinë vërtet shumë vendeve të Europës, për shëmbull Britanisë së Madhe fare një herë…”

2 komente

  1. Fredo 26 Mars, 2020 në 10:37 pm

    Kur politikanet te sillen mire me njeri tjetrin atehere do te ike edhe koronavirusi nga shqiperia sa me te eger behen deputetet aq me egersuar eshte koronavirusi

  2. Mark 28 Mars, 2020 në 6:07 pm

    Po shko more idiot profesional. Percaktoke ti e jep mendime ti se si eshte e po sillet opozita Po kaq idiot e pervers edhe Vasjari qe na i kerkoka mendim Shefit te ekzektutivit se si po sillet opozita Ne ate qe thote kjo gerdalla se para virusit opozita u soll keq eshte e vertete Por a e din kjo mufke njerzore se pikerisht ne ate kohe opozita percaktoj se cfare do te na gjej e ky palo kryeministri bente harakiri Nese do te qe vleresuar ajo cfare opozita paralajmeroj atehere sot do te kishim nje situate tjeter e skish nevoje per shtetrrethim e ngujime te kesaj permase

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme