Rama: Opozita kur nuk e ka pushtetin, djeg vendin

Nga Exit News
Rama: Opozita kur nuk e ka pushtetin, djeg vendin

Kryeministri Edi Rama i akuzoi partitë e opozitës se duan vetëm pushtetin, dhe kur nuk e kanë e djegin vendin.

“Ata e duan Shqipërinë për pushtetin, ndërsa kur nuk e kanë pushtetin duan ta djegin vendin”, u shpreh Rama nga një takim elektoral në Përrenjas, të martën.

Ai e quajti kryetarin e PD-së, Basha “dhëndër” që e përdorin për të “marrë nusen (pushtetin)”.

“Ata i kanë thënë dhëndrit vetëm flit e buzëqesh se sa ta marrësh nusen, ti do shkosh të flesh gjumë, ne do merremi me plaçkën”.

Rama i kërkoi qytetarëve të votojnë për familjen e tyre dhe jo për partitë politike.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme