Rama për mediat: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata

Rama për mediat: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata media

Kryemistri Rama parajmëroi sot sërish median se do të marri masa ekstreme ndaj tyre. Në një postim në faqen e tij në Twitter, Rama shkruajti:

Gjatë periudhës së gjendjes së jashtzakonshme të fatkeqësisë natyrore, Japonia ka masa ekstreme për mediat private, që mesa duket edhe në Japoninë e urtësisë së vjetër, paskan qenë taksirat mbi taksiratin e madh të tërmetit! Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirtrave të goditur më keq se banesat! Kontribuoni për të kanalizuar energjinë e jashtëzakonshme të solidaritetit mbarëshqiptar!

Pak ditë më parë Rama paralajmëroi se do të mbyllte mediat me justifikim e emergjencës kombëtare. Për këtë, reagoi dhe Këshilli Shqiptar i Mediave . Ata i bënë thirrje Kryeministrit Rama të mos kopjojë Erdoganin, i cili shfrytëzoi rastin e pas-grushtit të shtetit për të sulmuar dhe arrestuar gazetarët.

2 komente

  1. . 3 Dhjetor, 2019 në 5:01 pm

    Beje o legen BEJE

  2. Gime Gime 16 Prill, 2020 në 10:45 am

    Ne Democrazia sikur ka tolleranza ka edhe Ligje. Flasim per rastin concret qe citon me te drejte z.K/Ministero Rama..Ne qofte se Mediat Giornalisti nuk filtrojne articolin se shkruan ne Giornale dhe i De Politizon articolit i deformanon nga realiteti..Aty ka te drejte bile ta ndeshkoje ho keshillojne.Sepse asnjeri nga ne nuk lejojme te deformoje nje person i dyte ate qe une kam cituar. Mbeshtetu Realitetit dhe duhet te tregohet trasparente cdo Giornaliste dhe mundesishte i Depolitizuar ,se mos te mbaje krahun e asnje Lideri i ciles do qofte kjo. Dhe e ketyre qe sot jane Maggioranza dhe jan ne Pushtet. Visione dhe Trasparenze dhe gezimi per te rrefyer te vertete asnje qytetari te Shqiperise nuk duhet ti mungoje.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme