Rama përjashton nga PS kryebashkiakun Tushe

Nga Exit News
Rama përjashton nga PS kryebashkiakun Tushe

Kryeministri Edi Rama përjashtoi kryebashkiakun Fatos Tushe nga Partia Socialiste deri në fund të hetimeve.

“PS nuk është zyrë avokatie. Ajo nuk I shërben të pandehurve. Korrupsioni, rryshfeti dhe bakshishi nuk kanë ngjyrë politike”, u shpreh Rama në takimin me kryebashkiakët, të premten.

Ai i paralajmëroi kryebashkiakët se nuk do të mbrojë askënd.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>