Rama përshëndet ILD për kërkesën për shkarkim ndaj gjyqtarit Kuqo

Nga Exit News
Rama përshëndet ILD për kërkesën për shkarkim ndaj gjyqtarit Kuqo

Kryeministri Edi Rama përshëndeti kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për shkarkimin e gjyqtarit Markelian Kuqo.

Në një postim në Twitter, Rama e konsideron gjyqtarin “të paudhë me çyrk gjykatësi” duke shkruar:

“Përshëndes Inspektorin e Lartë të Drejtësisë për kallzimin e një të paudhi me çyrk gjykatësi që ka sfiduar hapur drejtësinë dhe popullin, duke liruar një të dënuar me burgim të përjetshëm! Më në fund një hap i vonuar në rrugën e duhur të vendosjes së drejtësisë në drejtësi!”

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>