Rama: Policia nuk ushtroi dhunë

Rama: Policia nuk ushtroi dhunë

Kryeministri Rama e ka quajtur reagimin e policisë ndaj protestuesve në mëngjesin e 17 majit si “absolutisht pjesë e punës së policisë së shtetit.”

“Si mund të zbrazet një institucion i zaptuar prej dy vitesh e gjysmë, me buzëqeshje dhe përqafime?” – shtoi Rama.

Sipas tij reagimi i policisë nuk konsiderohet dhunë, por reagim i deturyar i forcave të rendit për shkak të sjelljes së protestuesve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>