Rama premton resort skish në Korçë

Nga Exit News
Rama premton resort skish në Korçë

Kryeministri Edi Rama premtoi ndërtimin e një resorti skish në Korçë.

“Ka filluar projekti i pistës së skive në Korçë. Turizmi malor është i paeksploruar. Rezorti i ri turitik skish në Korçë do të sjellë më shumë punë dhe konsum”, u shpreh Rama në takimin elektoral në Korçë të hënën.

Ai ftoi të gjtihë qytetarët që jetojnë jashët dhe kanë një banesë në Korçë të investojnë “për ta bërë agroturizëm”.

Më parë Rama ka premtuar edhe ndërtimin e 4 porteve dhe aeroporteve në vend.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>