Rama pritet nga Kurti në Prishtinë

Nga Exit News
Rama pritet nga Kurti në Prishtinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u prit me ceremoni në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë të hënën nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Takimi vjen në një moment delikat për Kosovën, për shkak të situatës së tensionuar në veri të vendit, krijuar nga vendosja e reciprocitetit të targave me Serbinë.

Po ashtu, Tirana dhe Prishtina kanë patur një marrëdhënie të tensionuar për shkak të projektit Open Balkans të kryeminsitrit Rama e presidentit serb Alexandar Vuçiç, i cili u refuzua nga Kurti.

Palët pritet të mbajnë një konferencë të përbashkët për mediat në orën 10:20, sipas platformës kosovare KOHA.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme