Rama takon Aljev në Turqi

Nga Exit News
Rama takon Aljev në Turqi

Kryeministri Edi Rama takoi sot(14 shtator) presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aljev, në Turqi. Lajmin e njoftoi kryeministri përmës një postimi në Facebook.

Rama njofton se ka biseduar me Aljev për bashkëpunim “në sektorët e energjisë dhe turizmit”.

Ai tha se ka biseduar edhe për rafinerinë e Ballshit ku po punon një kompani azere.

Rama ndodhet në Turqi në një vizitë private. Përveç disa njoftimeve në Facebook, Kryeministri nuk ka njoftuar qëllimin dhe llojin e vizitës.

1 koment

  1. Xhixhi 14 Shtator, 2020 në 6:04 pm

    YPPPP Xhixhiiiiiii

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme