Rama: Të gjitha partitë mbledhin të dhënat e votuesve

Nga Exit News
Rama: Të gjitha partitë mbledhin të dhënat e votuesve

Kryeministri Edi Rama komentoi akuzën e PD-së për vjedhjen e të dhënave nga e-Albania. Ai mohoi se këto të dhëna janë marrë nga databaza e AKSHIT:

“Të dhënat e AKSHI-t nuk merretn. AKSHI nuk është në databazë që e çon kudo. Ka shërbime të integruara. Të gjitha partitë politike i kanë këto.

Të gjithë njerëzit e zyrës sime ishin marrë në telefon nga Partia Demokratike. I çmendën njerëzit me telefon. Të gjitha partitë e bëjnë këtë në botë”, u shpreh Rama për gazetarin Lutfi Dervishin, të martën, në RTSH.

Ai tha se lista e paraqitur në media është “një exel shumë i vjetër që t’i përkasë PS-së”. Ndërsa, pranoi se sistemi i patronazhimit ka funksionuar në PS që në zgjedhjet e vitit 2009:

“Ne kemi që në zgjedhjet e 2009 që mbledhim të dhëna dhe funksionojmë me patronazh”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>