Rama thotë se nuk do të ketë dorëheqje të Ardi Veliut

Nga Exit News
Rama thotë se nuk do të ketë dorëheqje të Ardi Veliut

Kërkojnë dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë se ndryshe do djegin e shkatërrojnë? Ta harrojnë!

Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama në përgjigje të kërkesës së protestuesve për dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu.

Ai tha se policia e shtetit nuk do të merret peng nga politika e dhunës dhe ndjekësve të tyre, duke theksuar se kushdo që do shkelë ligjin do të përballet me forcën e tij.

“Policia e Shtetit as do merret dot peng, as do lëkundet dot nga politika e vjetër e dhunës e nga dhunuesit e nxitur prej saj! Policia e Shtetit nuk është një polic që vrau e që sot është në duart e drejtësisë dhe kush nuk do të respektojë ligjin do përballet me forcën e ligjit!”

Rama tha se nuk do të lejojnë shkatërrimin e institucioneve dhe pronës publike.

“Ne nuk do të lejojmë askënd që të rrënojë çka është ndërtuar me mund e me punë të madhe dhe Policia e Shtetit është një nga shembujt e ndryshimit, që vazhdon me mundin e shumë njerëzve çdo ditë! Shantazhet dhe dhuna ndaj policisë nuk kanë lidhje as me lirinë as me demokracinë!”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>