Rama tregon përse vendosi të ndërtojë përseri godinën e Teatrit Kombëtar

Rama tregon përse vendosi të ndërtojë përseri godinën e Teatrit Kombëtar

“Ajo që ka bërë më shumë efekt tek shumë njërëz jashtë kufijve me të cilët kam folur, është që shembja është shoqëruar me atë vizatimin idilik të arkitektit italian.” – tha Rama në emisionin Real Story.

Kryeministri njoftoi se po përgatitet një ofertë për ndërtimin e projektit fillestar, i cili nuk u realizua kurrë deri në fund kur u ndërtua Teatri Kombëtar në 1938-39-ën.

Sikurse, deklaroi më herët në Parlament, godina e ndërtuar sipas projektit të arkitektit Giulio Berté, do të ndërtohet diku tjetër dhe do të jetë në funksion të fëmijëve, jo më teatër.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme