Rama uron Biden, falenderon Trump

Nga Exit News
Rama uron Biden, falenderon Trump

Kryeministri Edi Rama ka uruar të dielën, 8 nentor, presidentin e zgjedhur Joe Biden. Ai ka falenderuar edhe ish-presidentin amerikan Donald Trump për bashkëpunimin, duke quajtur “privilegj” punën me administratën e Trump.

Në një postim në Twitter, Rama shkroi se:

“Ishte një privilegj e kënaqësi bashkëpunimi me Presidentin Trump e administratën e tij dhe duke uruar Presidentin e zgjedhur të SHBA Joe Biden për fitoren e tij spektakolare, jam i lumtur të vijoj bashkëpunimin për forcimin e partneritetit strategjik me Shtetet e Bashkuara”.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme