Rama vlerëson rolin e ambasadores Kim në marrëdhëniet me SHBA

Nga Exit News
Rama vlerëson rolin e ambasadores Kim në marrëdhëniet me SHBA

Kryeministri Rama ka vlerësuar ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim për rolin e saj në zhvillimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Gjatë aktivitetit “Defender Europe 21” në Sheshin Nënë Tereza, Rama tha se Kim i ka dhënë “një cilësi të re” marrëdhënieve mes dy shteteve.

Sipas kryeministrit, përfshirja e ambasadores amerikane ka qenë kyçe në mbështetje të kërkesave dhe nevojave të Shqipërisë në mbrojtje dhe drejtësi.

Rama paralajmëroi se Shqipëria do të hedhë “hapa kuptimplotë” në mënyrë që të rinjtë “ta shohin adresën e Forcave të Armatosura si mundësi të artë për formimin edhe pas shkollimit”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>