Reforma zgjedhore, Basha takon ambasadorin gjerman

Nga Exit News
Reforma zgjedhore, Basha takon ambasadorin gjerman

Kryetari i PD-së Lulzim Basha u takua me ambasadorin gjerman Peter Zingraf, të premten (18 shtator), paradite, në selinë e partisë. Mësohet se Basha dhe Zingraf do të diskutjnë për reformën zgjedhore.

Në fillim të javës, Basha u takua edhe me zëvendësambasadoren e SHBA-ve Leyla Moses, ambasadorin e BE-së Soreca, dhe ambasadorin britanik Duncan, për vazhdimin e reformës zgjedhore.

Ndërsa, sot, në mesditë, pritet të mblidhet Këshilli Politik për diskutimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin Zgjedhor.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme