Rëndohet situata në Kosovë, 6 viktima me Covid në 24 orë

Nga Exit News
Rëndohet situata në Kosovë, 6 viktima me Covid në 24 orë

Gjashtë pacientë me Covid-19 humbën jetën në 24 orët e fundit në Kosovë, duke e çuar totalin e viktimave në 108,

187 të infektuar të rinj u zbuluan në gjithë vendin, shumica prej të cilëve janë në kryeqytet, Prishtinë.

Në total, që prej 13 marsit, në Kosovë janë gjetur 5 118 persona të infektuar, prej të cilëve 108 kanë vdekur dhe 2 370 janë shëruar, ndërsa 2 640 janë ende të infektuar.

Vetëm gjatë katër ditëve të fundit, në Kosovë janë shënuar mbi 900 raste me Covid-19.

Për shkak të përkeqësimit të situatës, të hënën, Qeveria e Kosovës ka miratuar masa shtesë për të frenuar përhapjen e koronavirusit, të cilat mund t’i lexoni këtu dhe këtu.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme