Reporteri i Shqipërisë në BE i kërkon qeverisë të luftojë krimin e organizuar

Nga Exit News
Reporteri i Shqipërisë në BE i kërkon qeverisë të luftojë krimin e organizuar

Reporteri i Shqipërisë në Bashkimin Evropian, David Lega i kërkkoi qeverisë të forcojë luftën kundër krimit të organizuar.

Ai ndau në Twitter raportin e Europol, të botuar të martën, mbi kontrollin e trafikut të kokainës në Evropë nga grupet shqiptare.

“Disa burime vërtetojnë rolin e zgjeruar e grupeve të Ballkanit në tregtinë ndërkombëtare të kokainës dhe autoriteteve nga Britania e Madhe, Austria, Zvicra, Greqia dhe Belgjika. Grupet e identifikuara shqiptare qenë veçanërisht aktive. Shqipëria duhet të forcojë më tej luftën kundër krimit të organizuar”, shkroi Lega në Twitter.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>