Rita Ora e shqetësuar për rritjen e të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Nga Exit News
Rita Ora e shqetësuar për rritjen e të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Rita Ora i bënë thirrje qytetarëve të Kosovës të mbajnë maska kur dalin nga banesatm, të ruajnë distancimin social dhe higjenën personale.

“Jam shumë e shqetësuar që shumë njerëz në Kosovë janë infektuar me COVID-19. Ju lutem mbroni veten dhe të dashurit tuaj, vendosni maskën, ruani distancat dhe kujdesuni për higjienën personale. Ndriconi me dritën tuaj! Vendosni maskën! Ju dua!- thotë Rita Ora në video mesazhin e publikuar nga UNICEF, të enjten.

Rita Ora që prej vitit 2019 ëshët ambasadore e UNICEF në Kosovë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme