Rrushaj, PD: Mandati i kryeministrit me Kushtetutë i takon PD dhe LSI

Nga Exit News
Rrushaj, PD: Mandati i kryeministrit me Kushtetutë i takon PD dhe LSI

Alfred Rrushaj , drejtuesi i fushatës zgjedhore të PD-së u shpreh se Kushtetuta i jep mandatin e kryeministrit koalicionit që ka më shumë mandate.

“Kushtetuta është e qartë i referohet koalicionit të partive që kanë shumicën e mandateve. Pra na takon neve kryeministri”, tha ai në emisionin ‘Opinion’, të hënën.

Ai sqaroi se garimi me dy lista të ndara mes PD dhe LSI u vendos në bazë të sondazheve të kryera në terren.

Ndërsa, shtoi se “marrëveshje fakti që formalizon atë që PD dhe LSI kishin rënë dakord. Mesazhi politik : të gjithë shqiptarët janë bashkë kundra Ramës,, shqiptarët në partitë politike brenda koalicionit tonë”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>