Sekretari i Shtetit Pompeo viziton Austrinë

Nga Exit News
Sekretari i Shtetit Pompeo viziton Austrinë

Sekretari i Shtetit Mike Pompeoi vizitoi Austrinë me 13 gusht. Qëlllimi i kësaj vizite ishte forcimi i marrëdhënieve mes dy vendeve.

“Austria ka luajtur prej kohësh një rol jetësor në përpjekjet ndërkombëtare për të ndërtuar një të ardhme më paqësore, demokratike dhe me prosperitet për Evropën dhe pjesën tjetër të botës. Marrëdhëniet tona ekonomike janë të forta dhe Shtetet e Bashkuara janë tregu më i madh i eksportit për Austrinë jashtë BE-së. Lidhjet tona ekonomike, kulturore janë mjaft dinamike”, është shprehur Pompeo.

Sekretari Pompeo pati takime me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz, Ministrin e Jashtëm Alexander Schallenberg dhe zyrtarë të tjerë

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme