SHBA, 5 milionë të infektuar me Covid-19

Nga Exit News
SHBA, 5 milionë të infektuar me Covid-19

Në SHBA të infektuarit me koronavirus arrijnë në shifrën 5 milion ditën e dielë.

Gjatë 24 orëve janë rregjistruar 55, 692 të infektuar të rinj.

Edhe numri i viktimave dhe personave të shtruar në spitale për shkak të virusit ka vijuar të rritet.

Kjo është shifra më e lartë e infeksioneve e arritur që prej fillimit të pandemisë në SHBA.

Më shumë se 162,000 viktima janë shënuar në Amerikë nga fillimi i pandemisë.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme