SHBA-Kosovë, $1 miliardë investime për autostrada, hekurudha dhe qendër skijimi në Brezovicë

Nga Exit News
SHBA-Kosovë, $1 miliardë investime për autostrada, hekurudha dhe qendër skijimi në Brezovicë

Zyrtarët amerikanët i kanë premtuar qeverisë së Kosovës mbi 1 miliard dollarë investime për projektin e “Autostradës së paqes”, hekurudhave dhe Qendrës së Skijimit në Brezovicë, të hënën, në firmosjen e deklaratës për përshpejtimin e zbatimit të marrëveshjes së firmosur në SHBA më 4 shtator, raportojnë mediat kosovare.

Ky zotimin është pjesë e deklaratës të përbashkët të firmosur nga Kryeministri Hoti me delegacionin e qeverisë amerikane në Kosovë, të hënën, për përshpejtimin e investimeve amerikane në vend.

Kjo deklaratë është vazhdim i marrëveshjes së firmosur nga kryeministri Hoti dhe presidenti Trump në 4 shtator në SHBA.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>