SHBA-të apel qytetarëve: kujdes nga mashtrime për viza

Nga Exit News
SHBA-të apel qytetarëve: kujdes nga mashtrime për viza

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë i paralajmëroi qytetarët të mos bien pre e mashtrimit me vizat amerikane. Në një njoftim në rrjetet sociale, të enjten, ambasada theksoi se vizat amerikane nuk merren duke paguar para në persona të tretë.

“Departamenti i Shtetit nuk do t’ju kërkojë kurrë të transferoni para tek një individ apo organizatë tjetër për të marrë vizën tuaj. Informoni veten në mënyrë që të mos bëheni viktimë e një mashtrimi”, shkruhet në njoftimin e ambasadës.

Sipas njoftimit, “mashtrimet zakonisht përfshijnë faqe interneti të rreme, adresa emaili dhe kërkesa për tarifa shtesë që duhet paguar për të marrë një vizë”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>