Shehaj denoncon: Vëzhguesja ime u dhunua, shumë demokratë nuk u lejuan të votonin

Nga Exit News
Shehaj denoncon: Vëzhguesja ime u dhunua, shumë demokratë nuk u lejuan të votonin

Agron Shehaj ka denoncuar se shumë nga anëtarët e PD në zgjedhjet e 13 qershorit “janë përjashtuar nga e drejta për të votuar”.

Shehaj ka sjellë në vëmendje rastin e vëzhgueses së tij në njësinë 5 në Tiranë, Enkeleda Çela e cila u përjashtua nga qendra e votimit.

Shehaj shkruan në Facebook se ajo “u dhunua nga Kryetari i Degës nr 5 në Tiranë dhe u përzu nga qendra e votimit” vetëm sepse ishte vëzhguesja e tij.

“Partia Demokratike lindi si partia e lirisë dhe mund të bëhet fituese vetëm nëse është e lirë dhe demokratike.”, mbyll postimin e tij Shehaj.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>