Shehaj takon ambasadoren Kim: Në çdo arritje të PD ka qenë edhe ndihma e SHBA

Nga Exit News
Shehaj takon ambasadoren Kim: Në çdo arritje të PD ka qenë edhe ndihma e SHBA

Një javë para zgjedhjeve në Partinë Demokratike, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka ftuar në një takim Agron Shehajn, kandidat për kreun e PD.

Lajmin e ka bërë të ditur Shehaj në faqen e tij në Facebook ku vlerëson mbështetjen e SHBA për PD që prej themelimit të partisë.

Ai shprehet se në çdo arritje të PD-së në politikë dhe qeverisje, ka qenë edhe ndihma e SHBA-ve.

“Kjo lidhje, mbështetur në vlerat e lirisë dhe demokracisë, do të forcohet edhe më shumë në të ardhmen”, shkruan Shehaj.

Lulzim Basha, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli kandidojnë për kreun e PD në zgjedhjet që do të mbahen më 13 qershor.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>