Shembja e Teatrit Kombëtar në foto

Nga Exit News
Shembja e Teatrit Kombëtar në foto

Duke filluar rreth orës 4:30 të mëngjesit të 17 majit 2020 dy ndërtesat e Teatrit Kombëtar dhe atij Eksperimental u shkatërruan plotësisht, pas një rezistence mbi dy vjeçare për ruajtjen e tyre.

Exit risjell në foto momente të shkëputura gjatë asaj dite.

Momenti
Policia rrethon Teatrin Kombwtar orët e para të mëngjesit të 17 majit 2020
SHembja e Teatrit x
Fadroma fillon shembjen e ndërtesës së Teatrit Kombëtar, pa mbaruar ende procesi i evakuimit nga protestuesit
WhatsAppImageat
Fillo grumbullimi i qytetarëve afër ndërtesës së Teatrit
img
Gazetarja Edona Haklaj përlotet gjatë raportimit për shembjen e Teatrit Kombëtar

Policia ruan perimetrin rreth ndertesës së Teatrit nga qytetarët e grumbulluar

downloadQytetarët tentojnë të çajnë rrethimin për te ndërtesa e shembur e teatrit

Përplasjet mes policisë dhe qytetarëve vazhdojnë përgjatë gjithë ditës së 17 majit 2020

o x
Qytetarë e aktivistë ulen në shenjë proteste për shembjen e Teatrit Kombëtar
n
Policia ruan rrënojat e freskëta të Teatrit Kombëtar
auto Screenshot x
Policia fillon shoqërimin e dhunshëm në komisariat të disa protestuesve

Policia shoqëron një protestues. Fotoja u kthye në simbol të dhunës së policisë ndaj protestusve

ee a e ee
Policia shoqëron dhunshëm për në komisariat gazetarin Alfred Lela
Fadromat pastrojnë nga rrënojat vendin ku qëndronte Teatri Kombëtar  e ai Eksperimental
teatri
Rrënojat e Teatrit Kombetar

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>