Shërohen 8 persona të sëmurë me koronavirus

Nga Exit News
Shërohen 8 persona të sëmurë me koronavirus

8 persona me koronavirus janë shëruara në vend. Lajmin e dha Kryeministri Rama në facebook, ditën e hënë në darkë. Në vend ka 223 të infektuar, nga të cilët kanë humbur jetën 12 persona dhe janë shëruar 52 të tjerë. Përhapja e koronavirusit deri më 30 mars është sipas këtyre zonave:

— Në Tiranë: 124 persona; 6 prej të cilëve kanë ndërruar jetë;

— Në Durrës: 14 persona, përfshirë 1 të moshuar që ndërroi jetë;

— Në Fier:  23 persona, 1 prej të cilëve nderroi jetë;

— Në Lushnje: 4 persona; 1 prej të cilëve ndërroi jetë;

— Në Elbasan:  5 persona;

— Në Rrogozhinë:  2 persona;

— Në Kavajë: 4 persona, 1 prej të cilëve ndërroi jetë;

— Në Korçë: 14 persona;

— Në Vlorë: 5 persona; 1 prej të cilëve ndërroi jetë;

— Në Shkodër: 7 person;

— Në Lezhë: 5 person;

— Në Has: 2 persona;

— Në Berat: 1 person.

— Në Krujë: 5 persona

— Në Tropojë: 5 persona

— Në Pukë: 3 persona

— Në Mirditë: 1 person.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme