Shërohet Isa Mustafa

Nga Exit News
Shërohet Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike në Kosovë, Isa Mustafa është shëruar. Ai ishte infektuar me Covid-19.

Lajmin e bëri të ditur vetë Mustafa nëpërmjet një postimi në Facebook, ku shkruan:

“Dua te ndaj me ju lajmin se kam rezultuar negativ, pas perballjes me Covid-19. Kam nderin të falënderoj gjithë ata që janë lutur për shëndetin tim. Familjen time të mrekullueshme për kujdesin e parreshtur, bashkëshoren Qevseren, vajzën time, doktoreshën Afërditë, djemtë Arbenin e Besnikun dhe nipin tim Metin; motrat dhe vëllezërit.

Një falënderim të veçantë e meritojnë mjekët tanë të fushave të ndryshme që më udhëzuan dhe rekomanduan kur kisha nevojë.”

Mustafa i bëri thirrje qytetarëve të respektojnë rregullat kundër Covid-19.

Lajme te ngjashme