Shërohet pacientja e parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Nga Exit News
Shërohet pacientja e parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Pacientja e identifikuar e para me koronavirus në Maqedoninë e Veriut është shëruar.

Lajmi u dha sot nga Ministria e Shëndetësisë. Pacientja do të qëndrojë në shtëpi pasi doli negative në testet e bëra ditët e fundit.

Ajo është një grua 50 vjeç e cila kishte udhëtuar në Itali përpara 26 shkurtit.

Ajo u identifikua me koronavirus më 26 shkurt.

Aktualisht numri i personave të prekur në Maqedoni është 19. Gjendja e tyre është e qëndrueshme.

Dje nuk ka pasur asnjë rast të ri të identifikuar me koronavirus.

Maqedonia e Veriut deri tani nuk ka marrë masa ekstreme për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Qeveria maqedonase ka këshilluar qytetarët e saj që këto javë të evitojnë udhëtimet në Itali dhe vende të tjera të prekura.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme