Shkatërrohet banda shqiptaro-italiane, kapen 3,5 tonë drogë

Nga Exit News
Shkatërrohet banda shqiptaro-italiane, kapen 3,5 tonë drogë

3,5 tonë marijuanë e kokainë dhe pasuri të tjera me vlerë 4 milionë euro u kapën nga policia italiane në një operacion të AntiMafias së Barit në Itali dhe autoriteteve shqiptare.

Policia arrestoi 37 persona, shqiptarë dhe italianë.

Droga ishte planifikuar të ndahej në 7 milionë doza, vlera e të cilave në treg arrinte në 40 milionë euro.

5 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme