Shoqërohen në polici 26 kontrollorë të aeroportit “Nënë Tereza”

Nga Exit News
Shoqërohen në polici 26 kontrollorë të aeroportit “Nënë Tereza”

Të premten 26 kontrollorë të aeroportit “Nënë Tereza” u shoqëruan në policinë e Tiranës. Te enjten, në orën 23:30, u shoqëruan 9 prej tyre.

Prokuroria e Tiranës i akuzoi kontrollorët për shpërdorim detyre. Ata po hetohen në gjendje të lirë. Kulla e vrojtimit u morr në dorëzim nga forcat ushtarake.

Kontrollorët e aeroportit hynë në grevë të enjten për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike, nga ulja e rrogës dhe heqja e të gjitha përfitimeve sipas kontratave individuale.

Kryeministri Edi Rama akuzoi si nxitësit e kësaj greve Presidentin Ilir Meta. Ai i paralajmëroi kontrollorët se nëse nuk kthehen në punës të premten do të pushohen nga puna.

Si pasojë e grevës së kontrollorëve , të enjten u pezulluan fluturimet në aeroportin “Nënë Tereza”.

1 koment

  1. ana 8 Prill, 2021 në 9:58 am

    eshte e enjte a e premte, se spo kuptojm

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme