Shqipëria goditet nga lëkundje të vazhdueshme tërmeti

Nga Exit News
Shqipëria goditet nga lëkundje të vazhdueshme tërmeti

Gjatë natës ka pasur goditje tërmeti në Zonën e Tiranës dhe Durrësit. Goditja më e fortë ndodhi në orën 01:52, me madhësi 3.2 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 28 kilometra në perëndim të Tiranës dhe 9 kilometra në jug-perëndim të Mamurrasit.

Goditja e dytë ka ndodhur në orën 1:54, me madhësi 2.1 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 28 kilometra në perëndim të Tiranës.

Goditja e tretë ka ndodhur në orën 2:24, me madhësi 2.4 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 27 kilometra në perëndim të Tiranës dhe 6 kilometra në jugperëndim të Mamurrasit.

Thellësia e goditjeve ishte 12 kilometra nga sipërfaqja e tokës.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme