Shqipëria mbështet vendimin e NATO-s për tërheqje nga Afganistani

Nga Exit News
Shqipëria mbështet vendimin e NATO-s për tërheqje nga Afganistani

Shqipëria mbështet vendimin e SHBA-ve dhe aleatëve të NATO-s për tu tërhequr nga Afganistani.

“Shqipëria mbështet plotësisht vendimin e propozuar nga miqtë amerikanë dhe është e gatshme të tërheqë të gjithë trupat e saj nga Afganistani, në përputhje me afatin kohor të vendosur nga NATO”, us shpreh Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka.

NATO ka mbështetur propozimin e SHBA-ve për të nisur tërheqjen nga Afganistani në 1 maj.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme