Shqipëria vendos rregulla të reja për hyrjen në kufi

Nga Exit News
Shqipëria vendos rregulla të reja për hyrjen në kufi

Të gjithë udhëtarët që hyjnë në Shqipëri nga data 6 shtator duhet të paraqesin pasaportën e vaksinimit, testin PCR, testin serologjik ose një provë që janë shëruar nga Covid-19 në 6 muajt e fundit.

Ky detyrim vlen edhe për pasagjerët që kalojnë transit në Shqipëri.

Njoftimi u publikua të martën në faqen në Facebook të aeroportit “Nënë Tereza”.

Ndërsa qytetarët me banim në Shqipëri, të cilët nuk i plotësojnë këto kushte, duhet t’I nënshtrohen një karantine 10 ditore dhe të kryejnë testin PCR në fund të karantinës.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>