Sindikata e Policisë në Kosovë paralajmëron ‘masa radikale’ nëse nuk ndihmohen nga qeveria

Nga Exit News
Sindikata e Policisë në Kosovë paralajmëron ‘masa radikale’ nëse nuk ndihmohen nga qeveria

Sindikata e Policisë së Kosovës ka paralajmëruar qeverinë se nëse nuk i merr parasysh kërkesat e tyre ata do të ndërmarrin masa radikale.

Sindikata ka deklaruar se policët ishin të infektuar me Covid-19, ku përveç vuajtjes nga sëmundja kishin edhe shpenzime të jashtëzakonshme. Sipas sindikatës qeveria ishte në dijeni për këtë.

Ata kërkojnë nga qeveria:

-pagesë të pakos emergjente;

-pagesë të ushqimit;

-pagesë të orëve të punës;

-pagesë të ditëve të fundjavës dhe ditëve të festave;

-pagesë për ndërrimin e natës.

Deri më tani, Kosova ka humbur 12 policë nga Covid-19 dhe mbi 1400 janë infektuar, tha Sindikata e Policisë në një komunikatë për mediat.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>