Soreca, zgjedhjet vendosin të ardhmen e vendit në BE

Nga Exit News
Soreca, zgjedhjet vendosin të ardhmen e vendit në BE

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca theksoi se këto zgjedhjet do ët vendosin të ardhmen e vendit në BE.

“Këto zgjedhje janë tejet të rëndësishme dhe BE po ju ndjek në të 60 bashkitë e Shqipërisë. Ajo cfarë ndodh në Tiranë dhe në Shqipëri, do jetë e rëndësishme për BE, Shqipëria është një vend kandidat. Është e rëndëishsme se çfarë do të ndodhë ditën e dielë në Shqipëri”, u shpreh Soreca për median, pas takimit me Kryekomisionerin e Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi.

Ai bëri thirrje partive politike të “vëtëpërmbahen dhe të shmangni gjuhën e urrejtjes gjuhën konfliktuale”. Soreca në fund i bëri thirrje qytetarëve të votojnë masivisht.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>