SPAK do të hetojë gjyqtarët e shkarkuar të Kushtetueses dhe Gjykatës së Lartë

Nga Exit News
SPAK do të hetojë gjyqtarët e shkarkuar të Kushtetueses dhe Gjykatës së Lartë

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) do të verifikojë të gjithë gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese dhe të Gjykatës së Lartë, të shkarkuar nga vetingu, nëse kanë kryer pastrim parash, korrupsion apo fshehje të pasurisë.

Për këtë, SPAK ka marrë të gjithë dosjet e procesit të vetingut për 12 ish-gjyqtarë:

Nga Gjykata Kushtetuese:

 1. Gani Dizdari;
 2. Fatos Lulo;
 3. Fatmir Hoxha;
 4. Bashkim Dedja;
 5. Altina Xhoxhaj.

Nga Gjykata e Lartë:

 1. Shkëlzen Selimi;
 2. Admir Thanza;
 3. Tom Ndreca;
 4. Artan Broci;
 5. Artan Zeneli;
 6. Xhezair Zaganjori;
 7. Edmond Islamaj.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>